Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
24_1266004764.jpg

Fundusze dla Ciebie!

Unia Europejska wyraźnie nastawia się na wysokoenergetyczne budownictwo, oszczędność zasobów i odnawialne źródła energii. Wprowadzenie świadectw energetycznych we wszystkich państwach członkowskich to jeden z małych kroków, mających na celu ograniczenie emisji CO2 i maksymalizację samowystarczalności energetycznej kontynentu. Ze względu na tą strategię wspólnota oferuje wiele dofinansowań i programów operacyjnych.

Celem dotacji jest m.in. wspieranie działań mających za zadanie ochronę środowiska poprzez wykorzystanie energii odnawialnej. Najczęściej wspomniane działania realizują samorządy, które przygotowują projekty obejmując zakresem działania społeczność lokalną. Nie znaczy to jednak, że o dotacje nie mogą starać się organizacje pozarządowe i spółki komunalne. Szansę na uzyskanie dotacji daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach programu gmina może ubiegać się o dofinansowania projektów zakładających zakup i instalację przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców gmin.

Jeżeli gmina nie decyduje się na realizację tego projektu, a chcielibyśmy mieć własny wiatrak, lampę solarną przeznaczoną wyłącznie na użytek naszego gospodarstwa możemy szukać wsparcia w instytucjach takich jak: Bank Ochrony  Środowiska, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska, Powiatowe i Gminne Fundusze Ochrony Środowiska, jeśli istnieją na terenie powiatu lub gminy oraz Ekofundusz. Zwykle możemy oczekiwać pomocy obejmującej dotacje, preferencyjny kredyt lub pożyczkę.

Największe możliwości uzyskania dotacji na wykorzystanie OZE przez samorządy dale program operacyjny Infrastruktra i Środowisko. Dzięki niemu finansowane mogą być inwestycje w budowę lub zwiększenie mocy urządzeń wykorzystujących różne  źródła energii odnawialnej (wiatr, woda, biomasa, biogaz, energia słoneczna, ciepło z energii geotermalnej). Dla projektów o niższej wartości taką możliwość stwarzają również Regionalne Programy Operacyjne (np. dopłaty do kolektorów słonecznych do 70% ceny systemu).

Osoby zainteresowane pozyskaniem dotacji serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.