Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
92_1265982994.jpg

Energia geotermalna w Polsce, jeśli będzie dobrze zagospodarowana może być konkurencyjna pod względem ekologicznym i ekonomicznym, w porównaniu do pozostałych źródeł energii.

Geo – ciepło zgromadzone w :

  • Gorących suchych skałach,
  • Parze wodnej,
  • Wodach wypełniających porowate skały a głębokościach od 800 do 4000 m,

Mają temperaturę od 25 do 150 oC

Nasz kraj, mimo iż znajduję się poza typowymi obszarami wulkanicznymi, ma dobre warunki geotermalne. Temperatura wody na obszarze Polski wynosi od 30 do 130 oC, a lokalnie dochodzi nawet do 200 oC.

Biorąc pod uwagę wszystkie źródła energii odnawialnej w Polsce, energia geotermalna posiada najwyższy potencjał techniczny. Jest ona konkurencyjna pod względem ekologicznym i ekonomicznym w stosunku do pozostałych źródeł energii.

Wykorzystanie geotermii na naszym obszarze, zależy od prawidłowego opracowania projektów, które zagwarantują konkurencyjność ekonomiczną jak i ekologiczną. Projekty te powinny być ukierunkowane na:

  • kompleksowe wykorzystanie energii geotermalnej niskotemperaturowej (ciepło),
  • maksymalne wykorzystanie energii geotermalnej wysokotemperaturowej (prąd i ciepło),

W restrukturyzacji polskiej gospodarki, usług i rolnictwa.

Energia geotermalna jest czysta ekologiczne, a koszt pozyskania 1 GJ energii wynoszący do 35 PLN, jest przeważnie niższy od ciągle rosnących cen energii uzyskanej ze spalania gazu lub ropy, dlatego popularność energii geotermalnej rośnie.

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.