Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
57_1267110517.jpg
76_1267111892.jpg

Stały wzrost cen konwencjonalnych nośników energii tj. olej, gaz, czy węgiel, powoduję szukanie nowych rozwiązań, jakim jest wykorzystanie ekologicznej biomasy.

Biomasa to nie tylko najszerzej wykorzystywane odnawialne źródło energii, ale również łatwe, sprawdzone i uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.

Biopaliwem są również m.in.:

 • ziarna zbóż,
 • kukurydza,
 • pestki owoców.

Ranking najczęściej wykorzystywanych biomas:

 • Pelety – to sprasowane trociny pod wysokim ciśnieniem. Charakteryzuję je niska zawartość popiołu (poniżej 1%), są drobne, dzięki czemu łatwo je magazynować, a grubość pojedynczego peletu nie przekracza 3 cm. Dodatkowo, popiół, który wybiera się raz na kilka tygodni można wykorzystać jako naturalny nawóz.
 • Słoma – najlepiej wykorzystuję się ją w postaci sprasowanych balotów. Do jej zalet zaliczamy: niewielką ilość popiołu, który zostaje po spaleniu. Przy wilgotności nie przekraczającej 20%, ze spalenia 1,7 tony uzyskujemy tyle samo energii , co z 1 tony węgla. Wadą, jest ilość zajmowanego miejsca, jaką potrzebujemy, aby zmagazynować słomę.
 • Rośliny energetyczne – to rośliny charakteryzujące się szybkim wzrostem i małymi wymaganiami glebowymi. W stosunku do drzew, rosną nieporównywalnie szybciej. Najczęściej uprawia się wierzbę, miskant olbrzymi lub malwę pensylwańską. Z jednego hektara upraw roślin energetycznych można uzyskać 20-30 ton suchej masy/rok.

 

Zalety biomasy

 • Transport i przechowywanie – przewóz, jak i składowanie biomasy nie potrzebują dużej przestrzeni, ani nakładu wysokich kosztów. Biorąc pod uwagę kocioł o mocy 23 kW wraz ze zbiornikiem, zajmuję on ok. 2 m2 powierzchni. Przy przeznaczeniu na skład paliwa ok.2-3 m2 w suchym pomieszczeniu, wystarczy dwukrotnie uzupełnić jego zapas w sezonie.
 • Technologia czysta i wygodna – czysty, bezobsługowy proces ogrzewania domu jest zaletą nie do przecenienia. Dzięki spalaniu, które odbywa się w automatycznych kotłach, ładowanych raz, czy dwa razy na tydzień, nie musimy martwić się o konieczność dosypywania do pieca. Dodatkowo nie brudzimy piwnicy, czy podwórka przez składowany węgiel, a w powietrzu czujemy przyjemny zapach drewna.
 • Bezpieczne, wygodne i ekologiczne rozwiązania to to, co daję nam biomasa, która jest pierwszym krokiem, nie tylko ku poprawie jakości życia, ale również ku oszczędności na lata.

 

Oferta:

 • Zaprojektujemy i wskażemy jak najefektywniej dobrać typ technologii i producenta.
 • Dostarczymy i zamontujemy wybraną technologię dla Ciebie.
 • Dzięki współpracy ze sprawdzonymi producentami oferujemy piece o najnowszej technologii.

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.