Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
66_1266665620.jpg
45_1266665620.jpg
73_1267111991.jpg

Darmowa energia słoneczna do systemów grzewczych jest obecnie wykorzystywana przez miliony domów i biur w całej Europie i na Świecie. Dzięki temu przyczyniamy się do ochrony środowiska oraz redukujemy wciąż rosnące koszty rachunków. Kolejnym aspektem, który zachęca do korzystania z tego rozwiązania, jest niski stopień awaryjności tych technologii.

W Państwa ręce oddajemy szeroki wybór systemów i producentów wzbogacony specjalistycznym serwisem eksploatacyjnym.

Montowana instalacje solarne, najczęściej wykorzystywane są do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jednak wykorzystuję się też źródło do wspomagania centralnego ogrzewania, bądź ogrzewania basenów, służą temu bardziej rozbudowane instalacje.

Aby ustrzec się przed bardzo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi proponujemy, aby generowanie ciepłej wody użytkowej było alternatywnie podgrzewane przez inne źródła ciepła, które najczęściej służą do centralnego ogrzewania. Dzięki temu zabezpieczeniu, możemy komfortowo korzystać z instalacji bez obaw, że dany obiekt będzie narażony na czasowe wyłączenie z produkcji ciepłej wody użytkowej.

 

 

Kolektory słoneczne

Dlaczego warto wybrać instalacje solarne?

 • Niewyczerpalne źródło – słońce jest niewyczerpalnym zasobem energii. Dzięki temu, nie grozi nam, że „paliwa” nagle zabraknie. Dodatkowo, w czasach ocieplenia klimatu ilość promieniowania słonecznego będzie rosnąć.
 • Za darmo – energia pochodząca z promieni słonecznych nic nas nie kosztuję. Zaadaptowanie jej do ciepła użytkowego daje niepowtarzalna okazję używania darmowego paliwa. Proces ten można przeprowadzić za pomocą systemów solarnych i kolektorów słonecznych.
 • Szybki zwrot poniesionych kosztów – raz wykonana inwestycja zniweluje koszty energetyczne dla danego obiektu na stałe. Poniesione nakłady w bardzo szybkim tempie zostają zwrócone, a dodatkowo pozwalają obniżyć koszty przygotowania c.w.u. średnio o 70%, a koszty związane z ogrzewaniem c.o. o ok. 20%. Rachunek ekonomiczny jest prosty – stałe oszczędności. Koszty instalacji solarnej, w porównaniu z kosztami instalacji tradycyjnej są na bardzo podobnym poziomie, jednak trzeba pamiętać, że dalsza eksploatacja systemu z kolektorami szybko się zwraca i prawie nic nie kosztuję. Kolektory słoneczne mogą być z powodzeniem eksploatowane przez co najmniej 20 – 30 lat z minimalną konserwacją kresową (wymiana płynu solarnego).
 • Bardzo szybki zwrot kosztów w przypadku montażu instalacji wielkopowierzchniowych – spotykamy takie instalacje w obiektach o dużym zapotrzebowaniu na c.w.u., tj. szpitale, szkoły, pływalnie;
 • Współpraca z innymi systemami grzewczymi, łatwość montażu i dowolność w czasie- systemy solarne mogą pracować oddzielnie, ale również mogą współpracować z :
  -  kominkami z płaszczem wodnym,
  - niskotemperaturowymi systemami grzewczymi (np. ogrzewanie podłogowe),
  - kotłami grzewczymi,
  - pompami ciepła,
  - urządzeniami wyposażonymi w grzałkę elektryczną zamontowaną w zasobniku (np. zmywarki).
  Mogą być sytuowane na dachach obiektów, jako panele ścienne, czy jako zadaszenie werand. Montuję się je w dowolnym momencie procesu budowlanego, w trakcie budowy, czy już na istniejącym obiekcie.
 • Niepowtarzalny design – montaż kolektorów wyznacza prestiż nowo powstałych domów i pokazuję, iż jego mieszkańcy idą z duchem czasu. Dodatkowo granatowo-czarny odcień absorbera wraz z czarnym kolorem obudowy uszlachetnia wygląd każdego dachu.
 • Maksymalna efektywność systemów solarnych – w instalacji grzewczej najważniejszym jej ogniwem jest kolektor słoneczny, który ma za zadanie przetwarzać energię słoneczną w ciepło przez ogrzanie wody użytkowej, basenowej lub budynku w miesiącach przejściowych. Efektywną pracą systemu steruję różnicowy regulator temperatury współpracujący z pompą obiegową.
 • Ochrona środowiska -  dzięki wykorzystaniu takiego źródła energii oszczędzamy paliwa kopalne, które zanieczyszczają środowisko przyrodnicze, a z biegiem czasu ich ilość maleję. Stwarzamy opłacalne połączenie – oszczędności pieniędzy oraz stanu środowiska.
 • Dofinansowanie – m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daję możliwość na uzyskanie dofinansowania pod inwestycje oparte na odnawialnych źródłach energii. Szczegółowe informacje można uzyskać  na stronie www.nfosigw.gov.pl.

Systemy solarne to przede wszystkim:
- ekonomiczne wyrażona oszczędnośc poprzez zmniejszenie kosztów ogrzewania,
- prestiż,
- ekologia, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Solarne podgrzewacze wody są najskuteczniejszym sposobem, aby zmniejszyć emisje CO2 i stawać się niezależnym energetycznie.

 

Panele solarne


Podział kolektorów:

 • Ze względu na konstrukcję wyróżniamy dwa podstawowe typu kolektorów:
  -skupiające,
  - płaskie.
 • Ze względu na zastosowany czynnik roboczy obejmuję kolektory:
  -cieczowe,
  -powietrzne

 

Wśród kolektorów cieczowych, największe znaczenie mają:

 • Kolektory płaskie (płasko płytowe),
 • Próżniowe,
 • Magazynujące,
 • Elastyczne (wykonane z tworzyw sztucznych).

 

Kolektory płaskie:

Kolektory płaskie są najbardziej popularnym rodzajem kolektorów słonecznych w Polsce i Europie, głównie ze względu na ich korzystną cenę, a także dostępność na rynku. Składają się z odpowiednio izolowanej obudowy, w której znajduje się pokryta ciemną matową warstwą płyta z miedzi lub aluminium, której zadaniem jest pochłanianie promieni słonecznych – tzw. absorber. Do płyty mocowane są przewody, przez które przepływa niezamarzający czynnik grzewczy, np. glikol – odbiera on wytwarzane ciepło. Wierzch kolektora stanowi  hartowana szyba,  która jest wysoce odporna na uderzenia oraz naciski, zmniejsza straty ciepła i chroni absorber przed wpływem warunków atmosferycznych. Istotnym parametrem szyby jest także przepuszczalność promieni słonecznych (szkła solarnego – 90 procent, szkła antyrefleksyjnego – 95 procent).

Kolektory próżniowe:

Składają się z pojedynczych szklanych rurek, w których znajduje się absorber otoczony próżnią. Jej zadaniem jest zmniejszenie  strat ciepła do otoczenia, które są istotnym problemem w przypadku kolektorów płaskich. Urządzenia mogą składać się z jednej lub dwuch warstw. Czasami kolektory są wyposażone w zwierciadła paraboliczne. Gdy powierzchnie lustrzane są czyste umożliwiają wychwytywanie dodatkowego promieniowania słonecznego.


Różnice w konstrukcji tych dwóch typów kolektorów mają wpływ na parametry urządzeń. Kolektory płaskie uzyskują wyższą sprawnością w okresie letnim, niż w okresie zimowym. Sprawdzają się do podgrzewania wody użytkowej, czy wody w basenie. Kolektory próżniowe natomiast mają wyższą sprawność średnioroczną – cechuje je efektywna praca przez cały rok. Zimą mogą one wykorzystywać energię przy ujemnych temperaturach, czy też gdy niebo jest zachmurzone. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są kolektory próżniowe,  jeżeli chcemy używać solarów do wstępnego podgrzewania wody w instalacji centralnego ogrzewania.

 

OFERTA Z MYŚLA O KLIENCIE:

GS ENERGIA  oferuje szeroki zakres informacji i porównań producentów, sprawdzonych i optymalnych rozwiązań nawet dla najbardziej  wymagających projektów, tak by instalacje słoneczne służyły efektywnie i ekonomicznie, a klient czerpał z nich  jak najwięcej przyjemności.

Zachęcamy do wyboru kolektorów z europejskim certyfikatem jakości "SOLAR KEYMARK". Certyfikat ten wyróżnia niektóre europejskie produkty dając gwarancje długiej i bezusterkowej eksploatacji, która jest niezbędna aby inwestycja była komfortowa.

Zasada wyboru wysokiej jakości produktów towarzyszy nam nie tylko w kwestiach odnawialnych źródeł energii ale i czyni inwestycje realnie opłacalnymi.

Jesteśmy w stanie zrealizować każdą instalacje w sposób szybki i profesjonalny bez względu na lokalizacje.

W związku z 45 % dotacjami do kredytów na zakup instalacji solarnych, służymy pomocą w zakresie przygotowania wszelkich formalności.

Nasze zestawy dotyczą paneli zarówno płaskich jak i rurowych.

Cena zestawu uzależniona jest od następujących kryteriów:

1. przeznaczenia:

a) c.w.u,

b) c.w.u + c.o.,

2. ilości osób, która będzie korzystać z instalacji bądź szacunkowego określenia ilości zużywanej wody do celów socjalnych:

3. typu kolektora,

4. wielkość instalacji,

5. miejsca montażu,

6. określenia warunków podłączenia kolektorów.


Zapraszamy do współpracy!

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.