Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
48_1375101229.jpg

Chciałbyś znać efektywność swojego system klimatyzacji, dowiedzieć się, czy nie generuje niepotrzebnych strat finansowych? Jeżeli jesteś właścicielem lub administratorem nieruchomości starannie obliczającym koszty utrzymania i kontrolującym rachunki za chłód – już teraz oceń możliwości swojego systemu klimatyzacji z GS ENERGIA.

Prawiłdłowa praca systemów klimatyzacyjnych wymaga okresowych przeglądów, sprawdzania stanu technicznego urzązeń. Można w ten sposób kontrolować warunki eksploatacji, zapobiegać nadmiernemu zuzyciu sprzętu i energii elektrycznej, a przez to oszczędzić fundusze i zminimalizować wpływ na środowisko.

Wykonanie ocen efektywności energetycznej (sprawności) klimatyzacji jest zatem uzasadnione z punktu widzenia rozsądnego zarządzania zasobami, troski o żywotności urządzeń, a także racjonalizowania wydatków związanych z utrzymaniem obiektu buowlanego.

Aby zmotywować właścicieli i zarządców buynków do wykonywania takich ekspertyz nowa Ustawa o Charakterystyce energetycznej budynków (25 lipca 2014) nakazuje okresową kontrolę efektywności energetycznej (sprawności), co 5 lat w przypadku zastosowania urządzeń chłodniczych o mocy nominalnej powyżej 12 kW.

Co w rzeczysistości bada się podczas oceny efektywności energetycznej systemu chłoniczego?

W Unii Europejskiej kontrole dotyczące wentylacji i klimatyzacji przeprowadza się  w oparciu o opowiednie normy zawierające wytyczne dotyczące kontroli instalacji klimatyzacji (PN – EN 15240:2007) i wytyczne dotyczące kontroli instalacji wentylacji (PN-EN 15239:2007 ). 

Zgodnie z zapisami tych dokumentów podczas badania systemu wentylacji, klimatyzacji należy pod uwagę wziąć elementy takie jak źródła chłodu, kanały wentylacyjne, centrale, rozdział powietrza, układ sterowania i regulacji systemu, a także elementy budynku mogące mieć wpływ na wentylację i klimatyzację, takie jak zyski i straty ciepła.

Wykonywana przez firmę GS ENERGIA ocena efektywności energetycznej jest złożona z trzech bloków: Sprawdzenia stanu technicznego, Sprawdzenia strategii działania systemu i przygotowania wskazań dla użytkownika.

W pierwszej fazie badany jest stan techniczny systemu. Kontrolowana jest szczelności przewodów, stan izolacji cieplnych, zanieczysczenie powierzchni wymiany ciepła, czystość mikrobiologiczną instalacji i zużycie energii na napędzanie sprężarek, pomp, wentylatorów i innych urządzeń.

W kolejnym etapie pod lupę brana jest strategia działania systemu. Poczas badania sprawdza się czy moc urządzeń jest dobrana odpowiednio do zapotrzebowania na energię chłodniczą, werfyfikuje się schematy działania systemu, działanie automatycznej regulacji, parametrów obliczeniowych powietrza. Ponadto przeprowadza się analizę zasadności realizacji procesów obróbki powietrza i efektywności systemu wentylacji.

W ostatnim etapie oceny sprawności instalacji przedstawia się wskazania dla użytkownika. W tej części znajują się uwagi na temat stanu technicznego i proponowanych usprawnień, także możliwych do zastosowania alternatywnych źródeł chłodu. W przypadku istnienia korzystniejszego wariantu systemu zostaje on zarekomendowany. Oceniony zostaje również komfort zapewniony przez isntniejący system.

Jeżeli chciałbyś zadbać o swoje finanse, stan i komfort mieszkania w buynku, zmniejszyc rachunki i zatroszczyć się o środowisko, zapraszamy do współpracy z firmą GS ENERGIA. Nasi eksperci posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia i wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu ocen efektywności energetycznej (sprawności) systemów chłoniczych, klimatyzacyjnych.

Nasza oferta skierowane jest w sposób szczególny do zamawiających z takich miast jak : Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz,Rzeszów,  Lublin, Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Kielce, Tarnów, Zakopane ,Jasło

 

 

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.