Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
13_1346168645.jpg
97_1346168645.jpg


 

Studium dedykowane jest właśnie dla Ciebie, jeśli chcesz

 • podnieść techniczną innowacyjność w zakresie zarządzanie i zużywania energii,
 • podnieść sprawność administracji zakładu z równoczesną modernizacją,
 • wykonać analizę poprawy efektywności energetycznej dla obszarów zużywających energię cieplną, elektryczną oraz chłód.


35-40 lat temu budowano polskie elektrownie, wraz z sieciami przesyłowymi i przez ten cały okres, aż do dziś nam służą. Ich żywotność planowana była właśnie na taki czas, więc co teraz? Jeśli ok. 70% infrastruktury energetycznej w Polsce jest w opłakanym stanie. Stoimy przed wyborem:

 • 100% dekapitalizacją techniczną części źródeł wytwarzania i przesyłu energii w kraju – co wiąże się z ryzykiem coraz częstszych przerw w dostawie energii,
 • Rewolucja technologiczną w rynku polskiej energetyki poprzez systematyczne wdrażanie innowacyjnych, niskoemisyjnych rozwiązań. Działania te są szczególnie wspierane przez Unię Europejską, co powoduję dalsze podnoszenie opłat za media dla odbiorców końcowych. Natomiast jest to niespotykaną szansą dla średnich i dużych zakładów przemysłowych w kwestii:

i)  rozpatrzenia i wdrożenia dywersyfikacji źródeł,
ii) pozyskania energii bądź dążenia do całkowitej samowystarczalności energetycznej, m.in. dzięki systemom Kogeneracji/ trój generacji oraz odnawialnym źródłom energii,

Zabiegi te przełożą się na bezpieczeństwo dostaw, ale również ograniczenie kosztów, jak i generowanie dodatkowych dochodów w odpowiedzi na nowe ustawy, opłaty środowiskowe, czy wciąż rosnące faktury.

W jaki sposób przedsiębiorcy mogą przygotować się na tą okoliczność? Jak zostać liderem na rynku i być o krok do przodu od konkurencji zabezpieczając swoje interesy w zakresie rozwoju zaplecza energetycznego?

GS ENERGIA wychodzi naprzeciw i dostarcza nową usługę dotyczącą powyższej tematyki. Oferujemy przygotowanie najlepszej strategii dla Twojego zakładu, czyli wdrożenie indywidualnego planu i strategiczną modernizację krok po kroku, wraz z spełnianiem zapisów wchodzących ustaw, wyzwań środowiskowych czy możliwych do otrzymania dofinansowań.

Dzięki temu otrzymasz:

 •  stabilne zaplecze w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego firmy,
 • osiągniesz częściową lub całkowitą samowystarczalność energetyczną,
 •  zminimalizujesz ryzyko ponoszenia nieplanowanych kosztów.


STUDIUM POPRAWY EFEKTYNOŚCI ENERGETYCZNEJ I STOSOWANIA         ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII gwarantuje Ci opracowanie merytorycznie bardziej zaawansowane niż dostępne ustawowo audyty energetyczne.


Korzystając z doświadczenia naszych sąsiadów, gdzie proces modernizacji zakładów i wdrażanie innowacyjności jest już od kilkunastu lat w zaawansowanym stadium -  wykonano je w ponad 60% firm na rynku niemieckim.


Cele  i zakres studium :

 •  indywidualne doradztwo energetyczne w zakresie optymalizacji rozwiązań związanych z zarządzaniem energią,
 • energooszczędność oraz rozwiązania wpływające na ochronę środowiska,
 • otrzymujesz uwarunkowania prawne, normy związanie z powyższą tematyką oraz zalecenia do wdrożenia procesów modernizacyjnych w zakresie proponowanych rozwiązań.

Przygotowane zostaną

 •  wstępna analiza zużycia i kosztów energii,
 • przegląd systemów energetycznych oraz stosowanych mediów,
 •  analiza procesu przetwarzania energii w danym przedsiębiorstwie,
 • zużycie energii w procesach produkcyjnych oraz technologicznych,
 •   zużycie energii przeznaczonej do utrzymania budynków,


Na tej podstawie zostaną wskazane drogi i możliwości oszczędności energii, w tym oszczędności powstałe dzięki zastosowaniu wybranych odnawialnych źródeł energii.  

Następnie przedstawiony zostanie plan wdrożeń rozwiązań mających na celu zmniejszenie energochłonności w danym przedsiębiorstwie.

Kolejnym krokiem będzie ocena opłacalności proponowanych rozwiązań wraz z kalkulacją kosztów i ich wdrożenia. Zostaną oszacowane możliwe do uzyskania oszczędności oraz okres zwrotu inwestycji. W opracowaniu załączony będzie opis możliwych funduszy dotacyjnych i kredytów na poprawę efektywności energetycznej oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Dzięki studium zyskujesz możliwość prowadzenia polityki zarządzania w zakresie energii i ochrony środowiska. Doradztwo to ukierunkowane jest na wdrożenie metod skutecznego zarządzania projektami inwestycji ekologicznych, a także zarządzanie w zakresie energii i ochrony środowiska już po zastosowaniu zalecanych rozwiązań.

 
Studium to nie tylko możliwość budowania bezpieczeństwa dostaw energii w zakładzie, ale również profesjonalna odpowiedź na:

 •  zwiększenie energooszczędności,
 • ograniczenie rosnących kosztów energii,
 •  dostosowanie do nowych regulacji prawnych,


Proponowane w ramach studium wsparcie ma stanowić pierwszy krok i przygotowanie strategii działań z zakresu oszczędności energii, modernizacji przedsiębiorstwa w celu ograniczenia energochłonności oraz inwestycji w odnawialne źródła energii.

 

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.