Swiadectwa energetyczne Jasło
Pokazujemy jak efektywnie zarządzać energią

Niskoemisyjne rozwiązania energetyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
77_1375100761.jpg

Jesteś właścicielem, administratorem budynku, który starannie liczy koszty utrzymania i monitoruje rachunki za ciepło? Chciałbyś dowiedzieć się, czy kocioł, którego używasz nie generuje zbędnych strat finansowych przez nieefektywną pracę? Oceń możliwości swojej kotłowni z GS ENERGIA.

Ustawa o Charakterystyce Energetycznej Budynków  z 2014 r. wymaga od Właścicieli i Zarządców budynków wykonania kontroli systemu ogrzewania i klimatyzacji. Na podstawie tego przepisu okresowej kontroli efektywności energetycznej (sprawności) mają być poddawane:

 

  1. Kotły o nominalnej mocy cieplnej od 20 do 100 kW – co najmniej raz na 5 lat,
  2. Kotły opalane paliwem ciekłym lub stałym o mocy cieplnej ponad 100 kW – co najmniej raz na 2 lata,
  3. Kotły opalane gazem o nominalnej mocy cieplnej większej niż 100 kW – co najmniej raz na 4 lata.

 

Podczas takiej oceny analizowane są składy spalin, sprawność spalania, stan liczników, regulacja nastaw regulacyjnych kotła i stosowana automatyka. Na podstawie przeprowadzonych obserwacji wyliczona zostaje sprawność jednoroczna, a wszystkie wyniki pomiarów zostają skomentowane.


Jednorazowej kontroli oceny efektywności energetycznej (sprawności) poddane muszą zostać instalacje grzewcze o mocy nominalnej powyżej 20 kW, użytkowane przez minimum 15 lat licząc od daty z tabliczki znamionowej kotła muszą być poddane jednorazowej kontroli. Procedurę przeprowadza się w roku następnym po 15 latach użytkowania kotła.


Podczas takiej kontroli poza wszelkimi badaniami prowadzonymi w czasie kontroli okresowej przeprowadza się analizę elementów systemu związanych z przygotowaniem ciepłej wody. Wyliczona zostaje sprawność rozdziału ciepła, regulacji. Ustala się jaka ilość wytworzonego w kotle ciepła dociera do obiektów ogrzewanych.


W czasie oceny efektywności energetycznej systemu grzewczego sprawdzony zostaje stan techniczny systemu ogrzewania, ocenia się parametry pracy, badana jest efektywność energetyczna, a moc instalacji zostaje skorygowana tak, aby zaspokajała potrzeby użytkownika bez zbędnego zużywania energii.


Przeprowadzenie wymaganej kontroli potwierdza dokument – protokół, który należy przechowywać przez cały okres istnienia obiektu.


Jakie korzyści niesie ze sobą prowadzenie regularnych przeglądów stanu systemu grzewczego?


Kompleksowa ocena stanu technicznego, parametrów pracy, efektywności systemu ogrzewania może prowadzić do wyciągnięcia praktycznych wniosków i przygotowania planu optymalizacji pracy. Dopasowanie parametrów funkcjonowania  instalacji do indywidualnych potrzeb użytkownika poskutkuje w obniżeniu kosztów utrzymania, a więc również rachunków, przedłużeniu żywotności urządzeń, ograniczeniu awaryjności. Wszystkie te ulepszenia i usprawnienia prowadzą do oszczędności, korzyści finansowych.


Każdy administrator budynku powinien w świadomy sposób minimalizować straty energii i dbać o kondycje techniczną urządzeń i własna kondycję finansową. GS ENERGIA oferuje pomoc w osiągnięciu oszczędności dzięki efektywniej pracy systemów ogrzewania  i wypełnieniu obowiązku wynikającego z Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków z 2014 r.


Specjaliści GS ENERGIA przygotowuje protokoły z oceny efektywności energetycznej (sprawności) systemów grzwewczych na podstawie dokładnych badań, według europejskiego standardu – mandatu Komisji Europejskiej MU - 343, korzystająć z zapisów normy PN – EN 15378:2009 – „Systemy grzewcze w budynkach. Inspekcje kotłów i systemów grzewczych”.


Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.

 

Zaufali nam m.in.:

Szanowni Użytkownicy, Informujemy, że strona internetowa www.gsenergia.pl wykorzystuje pliki cookies zapisywane na komputerze Użytkownika Strony celem dostosowania jej do jego indywidualnych preferencji oraz zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony i korzystania z jego funkcjonalności. Jeśli kontynuują Państwo przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażają Państwo zgodę na użycie tych plików. Informujemy, że w każdej chwili mogą zmienić Państwo ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.